KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15617366
nr 1561 7366
Paul Ravnvig
(1915-2003), Sverige
Oljemålning, Stilleben. Signerad. Olja på duk, 54x73 cm, yttermått inklusive ram: 76x96 cm
Paul Ravnvig, dansk-svensk målare född 1915 i Köpenhamn, död 2003.
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 4 september 2023
kl 19:59:48
4/9 19:54:48
Paul Ravnvig
Läs mer om Paul Ravnvig